Broj komentara : 295
Age : 27
Registration date : 2008-07-26

KomentarNaslov komentara: Dinamo Kijev - Arsenal 1:1   Thu Sep 18, 2008 2:34 am

U skupini G Kijevski Dinamo na kraju se ipak morao zadovoljiti bodom protiv Arsenala. Utakmica nije obilovala nekom lijepom igrom, to je više bio rat na stadionu Valeri Lobanovskiy u Kijevu. Obje momčadi su više pažnje posvećivale obrambenim zadacima nego napadu.
Ipak, Arsenal je taj koji je prvi mogao doći u vodstvo. Imali su Topnici nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu. Pucali su redom neometano Adebayor, zatim Van Persie te na kraju Fabregas koji je imao odličnu priliku dovesti svoju momčad u vodstvo pred kraj prvog poluvremena. No, igračima Arsena Wengera se ispriječio odlični Bogush ili su njihovi udarci završavali pored vratiju.

Vukojević izborio jedanaesterac

U drugom dijelu igrala se prava uspavanka bez previše prilika. Arsenal nije pokazivao onu lepršavost koja ga inače krasi te im se to obilo o glavu. U 64. minuti netko je od Kijevljana ubacivao loptu s desne strane. Kada je lopta trebala doći do usamljenog Ognjena Vukojevića s leđa ga je srušio Bacary Sagna te je sudac Cantalejo pokazao opravdano na bijelu točku. Bangoura je bio siguran te je doveo domaćina u vodstvo.
Treba reći da je Vukojević odigrao solidnu partiju, bio je prvenstveno zadužen za razbijanje lepršavosti Fabregasa te mu je to i polazilo za nogom. Arsenal nije uspjevao povezati svoje akcije te se sve svodilo na Walcottove ubačaje na Adebayora koji je danas bio nezamjetan.
Kijevljani su s nekoliko polukontri i kontri mogli potvrditi pobjedu u posljednjih 15ak minuta, no onda im se dogodilo ono što nitko nije očekivao. U 89. minuti Walcott je odlično ubacio jednu oštru loptu s desne strane na pet metara, koja je prošla cijelu obranu Dinama, a tamo se našao Gallas koji ju je s dva metra ugurao u mrežu pored nemoćnoj Bogusha. Sretno i spretno Arsenal je izvukao bod, no Arsene Wenger sigurno neće biti zadovoljan prikazanim.

PREGLED:

Dinamo Kijev: Bogush, Betao, Aliyev, Vukojević, Bangoura, Eremenko, Diakhate, Mikhalik, Nesmachniy, Ninković, Yussuf

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Clichy, Song, Gallas, Fabregas, Denilson, Van Persie, Walcott, Adebayor

Sudac: Luis Medina Cantalejo

Stadion: Valeri Lobanovskiy

Prvo poluvrijeme:

Prva prilika za Arsenal u drugoj minuti. Walcott je odlično u prostor proigrao Van Persija, no Bogush odbija u korner. Arsenal je dominatan na terenu na otvaranju susreta.
Arsenal pokušava preko desne strane i Thea Walcotta. Vukojević za sada najviše pažnje posvećuje Fabregasu.
Igra se dosta tvrdo na početku susreta. Obje momčadi su vrlo oprezne te ne idu u nekontrolirane izlete naprijed. Arsenal ponajviše pokušava visokim loptama za Adebayora, ali za sada se Togoanac nije uspio osloboditi braniča Dinama.
Dinamo sada ima loptu više u svojim nogama. Prošlo je 18. minuta susreta, nismo vidjeli niti jednu izgledniju priliku osim one Van Persija na početku.
Adebayor je u 19. minuti promašio vrlo izglednu priliku. Izašao je sam pred Bogusha, ali je pucao pored desne vratnice.
U 21. minuti je pokušao Bangoura, no pucao je slabo pored desne vratnice Almunije.
Dinamo Kijev igra organizirano u obrani, teško je Topnicima za sada probiti čvrsti bedem pred golom Bogusha. Kijevljani imaju veći posjed lopte, 58% naprema 42%.
Prošlo je pola sata susreta, još uvijek nema pogodaka u Kijevu.
Arsenal konstatno pokušava preko Sagne i Fabregasa na desnoj strani, no tamo prolaska nema. Nesmachniy je srušen u kaznenom prostoru u 36. minuti, no sudac Cantalejo je samo odmahnuo, iako je situacija dvojbena.
Još jedna odlična prilika za Van Persija u 41. minuti. Walcott je odlično ubacio s desne strane, Van Persie neometan pucao s vrha kaznenog prostora, no lopta nevjerojatno odlazi pored gola. Arsenal je trebao zabiti pogodak, ovo je bila čista prilika za Topnike.
Što je sada promašio Fabregas u 44. minuti. Proigrao ga je Van Persie na pet metara, a ovaj neometan pucao slabo u vratara Bogusha.
Završilo je prvo poluvrijeme u Kijevu u kojem smo vidjeli nekoliko dobrih prilika gostiju, no rezultat je onaj početni, dakle 0:0.

Drugo poluvrijeme:

Na početku drugog dijela ne događa se ništa posebno. Ova utakmica pretvara se u uspavanku, no nadamo se da će biti pogodaka u drugom dijelu.
Velika prilika za Dinamo u 49. minuti. Eremenko je prošao po desnoj strani, napravio nekoliko "bicikala", zatim pucao, loptu je djelomično uspio zaustaviti Almunia, no ona mu je prošla ispod ruke. Netko od obrambenih igrača Arsenala je uspio očistiti s gol linije.
Pokušao je i Van Persie udarcem s ruba kaznenog prostora u 52. minuti, no lopta odlazi iznad gola.
Fabregas je u 58. minuti neugodno pucao s 25 metara, no golman Dinama brani njegov udarac.
Jedanaesterac za Dinamo Kijev! U 64. minuti netko od obrambenih igrača Arsenala je srušio Ognjena Vukojevića u kaznenom prostoru. Bangoura je siguran izvođač. Almunia u lijevu, lopta u desnu stranu. Domaćin vodi!
Arsenal je sada još više pritisnuo, no nema rješenja momčad Arsenea Wengera. S druge strane Kijevljani stalno vrebaju i traže mogućnost za odigravanje dobre polukontre i kontre.
Wenger sada pojačava napada. Song izlazi, a ulazi Bendtner. Igra se 70. minuta susreta. Kijevljani se nemaju namjeru povlačiti. Mikhalik je dobro prošao u kazneni prostor, netko ga je malo gurnuo, u nastavku puca Bangoura, ali u vanjski dio mreže. To je bilo u 76. minuti.
Wenger pokušava još malo trgnuti svoju momčad. Izlazi Sagna, a ulazi Eboue. Igra se 79. minuta.
Arsenal pokušava visokim loptama, no obrana Dinama djeluje impresivno. Nema prolaza za Topnike. Ostalo je nekoliko minuta do kraja susreta.
Gol za Arsenal! U 88. minuti Gallas postiže izjednačujući pogodak za Arsenal. Walcott je s desne strane ubacio oštru loptu, a Gallas se najbolje snašao na dva metra od gola te je ugurao u mrežu.

JOJ KAKO SU MLOHAVI.... CESC ME RAZOCARAO JE*** MU MATER..... A WALCOTTU ONAJ HET-TRIK U GLAVU UDARIO.... BOZE SACUVAJ....

Registration date : 2008-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Dinamo Kijev - Arsenal 1:1   Thu Sep 18, 2008 11:56 am

budale,mogli su to bolje....
minchy
stizes na Emirates
avatar

Broj komentara : 112
Registration date : 2008-07-23

KomentarNaslov komentara: Re: Dinamo Kijev - Arsenal 1:1   Thu Sep 18, 2008 11:23 pm

o cem se radi ovdje?????????
*Zerina*
avatar

Broj komentara : 502
Age : 26

KomentarNaslov komentara: Re: Dinamo Kijev - Arsenal 1:1   Fri Sep 19, 2008 12:55 am

Registration date : 2008-08-04

KomentarNaslov komentara: Re: Dinamo Kijev - Arsenal 1:1   Mon Sep 22, 2008 8:46 pm