Admin
avatar

Broj komentara : 1447
Registration date : 2008-07-22

KomentarNaslov komentara: EPL: Manchester City - Arsenal 3-0   Tue Nov 25, 2008 8:37 pm

Nedjelja, 23 Novembar 2008

Turbulentna sedmica za Arsenal FC je nastavljena danas u Manchesteru, gdje je Arsenal porazen od Manchester Citya sa 3-0. Ovim porazom je samo potvrdjena duboka kriza u kojoj se klub nalazi a "svijetlo na kraju tunela" je tesko primjetiti.

Arsenal je danas igrao bez cak 6 standardnih prvotimaca - Bacary Sagna, Kolo Toure, William Gallas, Theo Walcott, Cesc Fabregas i Emmanuel Adebayor. Ako njima dodamo jos i Emmanuela Ebouea, te od ranije odsutne Tomasa Rosickog i Eduarda, dobijemo nevjerovatnu cifru od 9 odsutnih igraca! Previse i za klubove sa jacom klupom.

Ono sto vise boli od samog poraza je nacin na koji je ostvaren. Arsenal je u 90 minut imao mozda 1 ili 2 izgledne prilike. Gosti nisu bili bolji ali im je Arsenalova odbrana poklonila gol u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena sto je bio pocetak kraja.

U drugom dijelu su gosti pokusali uraditi nesto vise sto je ostavilo dosta prostora za brze kontre Citya. Takvu jednu su domaci iskoristili kada Robinho bjezi odbrani i postize prelijep gol za 2-0. Konacan rezultat je postavljen u sudijskoj nadoknadi kada sudija svira penal za City nakon sto je Djourou oborio Sturridgea. Isti igrac je postavio konacnih 3-0.